Przeskocz do treści

IDEA NASZEGO OGRODU SPOŁECZNOŚCIOWEGO

idea_ogrodu_spol

Idea jaka stoi za ogrodem to promocja zdrowego światopoglądu poprzez oddziaływanie społeczne. Interesuje nas ekologia ogrodu, jaki w domyśle stanowi część zrównoważonego gospodarstwa. Jest to wyraz troski o środowisko, w perspektywie nadchodzących zmian klimatu. Proponujemy naturalne metody uprawy roślin oraz gospodarki wodą (system retencji). W naszą ideę ogrodu wpisana jest funkcja edukacyjna. Uczymy dobrym przykładem 🙂 ...ogólnie, idea ogrodu sięga historią starożytnej szkoły Epikura a nawet rajskiego Edenu 🙂 Tradycja jest ogromna.

Ogród jest otwarty dla wszystkich chętnych do czynnego i odpowiedzialnego włączenia się w naszą społeczność, której ideą głęboka empatia z całą biosferą, troska o Naturę, ludzi oraz dzielenie się wypracowanym zyskiem w ramach zasad permakultury - interesują nas ekosystemowe rozwiązania integrujące życie (urban farming) - stąd w naszym ogrodzie kładziemy nacisk na edukację w ramach warsztatów i lekcji przyrody dla dzieci, młodzieży i dorosłych (patrz: Ekosystemowa edukacja)

Nasz ogród powstał z inicjatywy Fundacji Głos Serca w zeszłym roku. Znajduje się w pięknym miejscu Krakowa, na wzgórzu Krzemionki, w dzielnicy Podgórze, po sąsiedzku z Parkiem Bednarskiego, stadionem Korony, Przedszkolem nr 92 oraz Telewizją Kraków.

Nie masz ogrodu a chciałabyś (chciałbyś) czasem położyć się na swojej łące? Potrzebujesz kontaktu z ziemią, roślinami, przyrodą? Marzy Ci się własny krzak róży, klomb tulipanów albo od czasu do czasu masz ochotę zjeść coś własnoręcznie wyhodowanego i pielęgnowanego... Czekamy na ciebie. Nasz ogród społeczny jest otwarty dla chętnych do działania. Tworzymy razem, z ideą wspólnoty... Podziel się z nami zapałem, pomysłami i pracą, a my podzielimy się z Tobą miejscem, plonem, słoneczną pogodą, odpoczynkiem w dobrym towarzystwie 🙂 oraz wiedzą na temat projektowania i prowadzenia zdrowych ogrodów, ekologii i zdrowego sposobu życia i a dla "świętego spokoju" opowiemy o etyce umiaru 🙂

POZNAJ NASZE ZASADY W OGRODZIE